­čĺą Nov├Ż model: Opasok Slovensk├Ż znak s kovovou prackou ­čĹŹ Len 9,90ÔéČ ÔŁŚ´ŞĆ

Vojensk├ę hodnosti: R├Żchly preh─żad a v├Żznam

Vojensk├ę hodnosti: R├Żchly preh─żad a v├Żznam

Vojensk├ę hodnosti pom├íhaj├║ klasifikova┼ą a jasne rozli┼íova┼ą vojensk├Żch pr├şslu┼ín├şkov pod─ża ich zaradenia vypl├Żvaj├║ceho z ich sk├║senost├ş a odbornosti. Hodnosti vojakov sa l├ş┼íia pod─ża toho, v akej krajine sa nach├ídzate, pr├şpadne v z├ívislosti od danej organiz├ície (napr├şklad v pr├şpade spolupr├íce v obrannej medzivl├ídnej organiz├ície NATO a pod.). To, ak├ę hodnosti maj├║ pr├şslu┼ín├şci vojska, prezr├ídzaj├║ ich uniformy, ale aj vojensk├ę n├í┼íivky/patche. Zauj├şma v├ís viac? 

V najbli┼ż┼í├şch riadkoch sa do─Ź├ştate v┼íetko potrebn├ę, ak googlite viac inform├íci├ş k vojensk├Żm hodnostiam sk alebo v├ís dokonca zauj├şmaj├║ star├ę vojensk├ę hodnosti a odznaky.

─î├şta┼ą ─Ćalej

Z├íkladn├ę pravidl├í pre vrstvenie oble─Źenia. Pripravte sa na outdoor dobrodru┼żstv├í

Z├íkladn├ę pravidl├í pre vrstvenie oble─Źenia. Pripravte sa na outdoor dobrodru┼żstv├í

Radi tr├ívite svoj vo─żn├Ż ─Źas akt├şvne a patr├şte k typom ─żud├ş, ktor├ş sa nevyhn├║ outdoorov├Żm aktivit├ím v akomko─żvek po─Źas├ş? V tom pr├şpade je vhodn├ę vedie┼ą, ako vrstvi┼ą oble─Źenie, ktor├ę si na svoj akt├şvny pobyt vonku zvol├şte. Spr├ívne vrstvenie oble─Źenia v├ím toti┼ż zaru─Ź├ş pocit pohodlia, v─Ćaka ktor├ęmu si budete m├┤c┼ą va┼íe outdoorov├ę aktivity u┼ż├şva┼ą naplno. A vedzte, ┼że nielen kvalitn├ę bundy a kab├íty s├║ z├írukou pohodlia pri akt├şvnom pobyte vonku. Prin├í┼íame v├ím n├ívod, ako vrstvi┼ą oble─Źenie v jednotliv├Żch ro─Źn├Żch obdobiach a teplotn├Żch podmienkach, na ak├ę chyby si pri vrstven├ş d├íva┼ą pozor a mnoho ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş, ktor├ę k spr├ívne zvolen├ęmu vrstveniu oble─Źenia potrebujete.

─î├şta┼ą ─Ćalej

Ako si vybra┼ą ─Źelovku? Najlep┼íia ─Źelovka by mala sp─║┼ła┼ą tieto parametre

Ako si vybra┼ą ─Źelovku? Najlep┼íia ─Źelovka by mala sp─║┼ła┼ą tieto parametre

─îelovky s├║ praktick├Żm pomocn├şkom pri aktivit├ích a povolaniach, kde potrebujete osvetlenie a z├írove┼ł vo─żn├ę ruky. V ponuke je v┼íak ve─żk├ę mno┼żstvo typov ─Źeloviek a taktie┼ż v├Żrobcov ÔÇô napr├şklad ob─ż├║ben├ę ─Źelovky Fenix, ─Źelovky Nitecore a podobne. Ot├ízka ako vybra┼ą ─Źelovku je preto rozhodne na mieste. V nasleduj├║com ─Źl├ínku sme pre v├ís zhrnuli rady a tipy, pod─ża ─Źoho sa pri v├Żbere orientova┼ą a ak├ę faktory zv├í┼żi┼ą, aby ste objavili t├║ najlep┼íiu ─Źelovku presne pod─ża va┼íich potrieb.

─î├şta┼ą ─Ćalej

Ako vybra┼ą spac├ík? Kompletn├Ż sprievodca vojensk├Żmi spac├íkmi

Ako vybra┼ą spac├ík? Kompletn├Ż sprievodca vojensk├Żmi spac├íkmi

Jedna zo z├íkladn├Żch vec├ş, patriacich k povinnej v├Żbave pri pobyte v pr├şrode, je spac├ş vak, naz├Żvan├Ż aj spac├ík. Spac├ík sl├║┼żi na spanie pri kempovan├ş alebo pri r├┤znych in├Żch pr├şle┼żitostiach, kedy nem├íte k dispoz├şcii poste─ż a prikr├Żvku. Medzi najkvalitnej┼íie a najprepracovanej┼íie patria vojensk├ę spac├íky, ktor├ę s├║ ┼ípeci├ílne vyvinut├ę do ┼ąa┼żk├Żch arm├ídnych podmienok. ├Ülohou spacieho vaku je poskytn├║┼ą telu pohodlie, teplo a ochranu pred vonkaj┼í├şmi vplyvmi ak├Żmi s├║ vlhkos┼ą, vietor a chlad. 


Pre─Ź├ştajte si, ak├ę spacie vaky existuj├║, ─Ź├şm s├║ vojensk├ę spac├íky v├Żnimo─Źn├ę a napokon, ako vybra┼ą spac├ík vhodn├Ż pr├íve pre v├ís.

─î├şta┼ą ─Ćalej

Ako si vybra┼ą kvalitn├ę funk─Źn├ę termopr├ídlo?

Ako si vybra┼ą kvalitn├ę funk─Źn├ę termopr├ídlo?

Termopr├ídlo prinieslo pre akt├şvnych ─żud├ş v ktoromko─żvek po─Źas├ş doslova sp├ísu. Ste nad┼íencom outdoor aktiv├şt? Alebo sa v├Żkon va┼íej pr├íce odohr├íva aj vonku, ─Źi je d├í┼ż─Ć, alebo m├şnus dvadsa┼ą pod nulou? V tom pr├şpade by malo by┼ą funk─Źn├ę pr├ídlo neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou va┼íej v├Żbavy. Pre─Ź├ştajte si overen├ę tipy, ak├ę termopr├ídlo vybra┼ą, aby plnilo svoju funkciu v maxim├ílnej miere.

─î├şta┼ą ─Ćalej

─îo je to MRE? Ako chut├ş a pod─ża ─Źoho si vybra┼ą?

─îo je to MRE? Ako chut├ş a pod─ża ─Źoho si vybra┼ą?

Skratka MRE znamen├í Meal Ready to Eat. V preklade je to jedlo pripraven├ę na konzum├íciu. MRE jedlo je vyu┼ż├şvan├ę pre dodanie energie a potrebn├Żch ┼żiv├şn v situ├íci├ích, kedy nem├íte k dispoz├şcii be┼żn├║ stravu. Pre svoje vyv├í┼żen├ę zlo┼żenie a vysok├║ energetick├║ hodnotu, a z├írove┼ł praktick├ę balenie, je MRE jedlo ob─ż├║ben├ę napr├şklad aj pri dlh┼í├şch pobytoch v pr├şrode. Ak├ę s├║ jej hlavn├ę prednosti, ─Źo n├ím t├íto strava pon├║ka a pod─ża ─Źoho si vybra┼ą? 

─î├şta┼ą ─Ćalej

Prihláste sa do nášho mailinglistu

a z├írove┼ł v├ím neujde ┼żiadna z─żava ani novinka