Ošetrovanie a impregnácia obuvi

Vyberte si prostriedok na ošetrenie, či impregnáciu Vašej obuvi. Voľba impregnačného spreju je jednoduchá - pokiaľ máte obuv s membránou odporúčame spreje vhodné na TEX membrány, napríklad sprej Seax, Siga alebo Lowa. Pre extra silnú impregnáciu obuvi, stanu, či inej výbavy môžete využiť aj sprej so silikónom, napr. ATSKO - tento sprej je však vhodný iba na bezmembránovú obuv a výbavu.

Ako vybrať krém, či box na koženú obuv? Dôležité je, či máte obuv z hladkej kože alebo vlasovej kože (semiš alebo nubuk). Na hladkú a tzv. full grain kožu môžete použiť klasické krémy, či tzv. boxy od Siga, prípadne balzam so včelím voskom, alebo olej na obuv. Na vlasovú kožu odporúčame bezfarebný alebo čierny (podľa farby obuvi) krém Lowa Active, ktorý je vstrebateľný.

Balzam a olej veľmi ľahko nanesiete a rozotriete na kožený povrch bežnou handričkou. Klasické vojenské leštidlá sa však lepšie nanášajú mazáčikom na obuv a leštia leštiacou kefou na obuv. Krémy na vlasovú kožu ľahko nanesiete špongiou, ktorá je väčšinou už súčasťou tuby, tzv. samo-nanášacia tuba, napríklad krém Lowa Active.

Prihláste sa do nášho mailinglistu

a zároveň vám neujde žiadna zľava ani novinka