Akcie - RUSKÉ NOŽE KIZLYAR SUPREME (0)

Ruské nože Kizlyar Supreme

- obrovský výber nožov z Ruskej produkcie Kizlyar Supreme skladom tu na eshope aj v kamennej predajni ARMYSHOP Považská Bystrica, kde si ich môžete obhliadnúť

V ponuke máme viac ako 80 modelov týchto nožov a preto sme sa rozhodli spraviť kategóriu, ktorá bude obsahovať iba nože Kizlyar Supreme. Nájdete tu zatváracie nože, nože s pevnou čepeľou, mačety aj vrhacie nože. Všetky nože Kizlyar Supreme máme dovezené priamo z Ruska z mesta Sankt Peterbug, kde táto spoločnosť sídli.

Ruské nože Kizlyar Supreme sú známe tým, že používajú najmä 4 druhy ocele:

  • D2 - vysokokvalitná oceľ, ktorá je v súčasnej dobe jednou z najpopulárnejších nožiarskych ocelí. Vyznačuje sa vysokým obsahom uhlíka, vysokou tvrdosťou a odolnosťou čepele.
  • AUS-8 - oceľ, ktorá je vyrábaná v Japonsku, tvrdosť je 57 - 59 HRC. Ide o oceľ z vyšších kvalitatívnych kategórií.
  • 440-C - najkvalitnejšia oceľ z ocelí označovaných 440. Svojimi vlastnosťami je porovateľná s oceľou 12C27 zo Škandinávie. Oceľ má vysoký pomer uhlíka a chrómu.
  • CPM 4V - Oceľ, ktorá je vyrábaná metódou práškovej metalurgie (skrátene práškova oceľ). Vyznačuje sa prémiovou kvalitou - má skvelé rezné vlastnosti, vysokú odolnosť, nevylamuje sa a je tiež korózii-vzdorná. Túto oceľ vyrába americká spoločnosť Crucible Industries. Oceľ dosahuje tvrdosť až 62 HRC.

Rukoväte sú prevažne z materiálov: drevo Kaukazský orech, G10, Micarta.